Pobieralnia Forum

FTBowiczów on-line:

Dodaj pozdrowienia

Poradnik – Jak słuchać?

Radio FTB nadaje sygnał w jakości dźwięku: 128 Kbps MP3 w technologii SHOUTcast.
Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję dotyczącą odbierania sygnału i odsłuchu naszej stacji:

  • 1. Podstawowym programem do odtwarzania Radia FTB jest WINAMP. Jeżeli jeszcze nie posiadasz tego programu, pobierz go za darmo. (kliknij tutaj, aby pobrać)
  • 2. Kiedy program zostanie zainstalowany wystarczy pokierować kursor myszki na zakładkę SŁUCHAJ, następnie należy wybrać odpowiedni kanał muzyczny, który automatycznie zostanie odtworzony w programie Winamp, lub zostaniemy zapytani o możliwość zapisania pliku odsłuchu na naszym komputerze.
  • 3. Kolejnym sposobem umożliwiającym słuchanie radia jest przejście na stronę główną www.radioftb.net i wybranie dogodnego gatunku muzycznego spośród listy kanałów znajdujących się w kolumnie statystyk dzięki kliknięciu myszką w logo programu Winamp i MP3.
  • 4. WEB PLAYER kliknij na stronie radia w menu lub bezpośrednio wpisując w swojej przeglądarce https://radioftb.net/player/index.php
  • 5. Uruchom winampa, z klawiatury naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + L, a następnie wpiszesz adres URL: https://radioftb.net/radio_ftb.m3u
  • 6. Możesz również pobrać listę wszystkich kanałów muzycznych na swój komputer wchodząc w link https://radioftb.net/radio_ftb.m3u i odpalając go w Winampie

 

 

SŁUCHAJ W APLIKACJI MOBILNEJ “RADIO POLSKA”

1. Wejdź do “Sklep Play”, bądź “Google Play”. W polu wyszukiwania, wpisz: “Radio Polska“. Znajdź poniższą aplikacje, i zainstaluj.

2. Po instalacji, uruchom aplikacje, i wyszukaj (w polu wyszukiwania): “Radio FTB“.


3. Następnie, z poniższej listy, wybierz kanał, który chcesz posłuchać.

 

 

SŁUCHAJ W APLIKACJI MOBILNEJ “XiiaLive”

1. Wejdź do “Sklep Play”, bądź “Google Play”. W polu wyszukiwania, wpisz: “XiiaLive“. Znajdź poniższą aplikacje, i zainstaluj.

2. Po instalacji, uruchom aplikacje. Wybierz opcje “SZUKAJ”, i wpisz: “Radio FTB“.


3. Następnie, z poniższej listy, wybierz kanał, który chcesz posłuchać.

 

UWAGA:
Podane aplikacje, są oprogramowaniem zewnętrznym, za które Radio FTB, nie ponosi odpowiedzialności.
Aplikacje: “Radio Polska” oraz “XiiaLive”, są przeznaczone dla użytkowników smarphonów, z oprogramowaniem “Android”.